Oferujemy z ubezpieczeń również szkolenia online – webinar. Nasze webinaria przez internet przeznaczone są dla praktyków: agentów i brokerów ubezpieczeniowych, pośredników ubezpieczeniowych oraz osób zajmujących się ubezpieczeniami w firmach i jednostkach budżetowych. W wersji Online oferujemy szkolenia i kursy otwarte oraz wewnętrzne.

Webinaria – szkolenia ubezpieczeniowe przez internet

Co to jest webinarium?
Webinarium to szkolenie wykorzystujące transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym za pośrednictwem internetu. Są to tzw. szkolenia online.

Podstawowe zalety webinarium

 • oszczędność czasu
  • nie marnujesz czasu na dojazd, często nawet do innego miasta
 • oszczędność pieniędzy
  • nie wydajesz pieniędzy na transport i na zakwaterowanie
 • brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
  • nie ważne gdzie mieszkasz ani gdzie aktualnie się znajdujesz, możesz się szkolić i zdobywać  wiedzę z dowolnego miejsca
 • pełna wartość merytoryczna oraz interaktywność
  • ta forma umożliwia interakcję zarówno z prowadzącym jak i z innymi uczestnikami szkolenia. Można zabierać głos, a na końcu szkolenia jest sesja pytań i odpowiedzi na której można rozwiać swoje wątpliwości dotyczące zakresu szkolenia. Uczestnicy otrzymują również, jak podczas tradycyjnego szkolenia materiały w wersji elektronicznej lub drukowanej (pocztą)

Jak przebiega webinarium?
Osoby, które zapiszą się na webinarium, dzień przed otrzymają w mailu link do webinarium.
W dzień szkolenia o ustalonej godzinie uczestnik klika w link i łączy się online z innymi uczestnikami oraz wykładowcą.
Wykładowca przekazuje uczestnikom wybrane zagadnienia na prezentacji i omawia wszystkie kwestie merytoryczne. Podczas szkolenia prowadzący ma możliwość angażowania uczestników. Dzięki temu jest ono interaktywne. Po szkoleniu następuje sesja pytań i odpowiedzi, podczas której można wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z omawianym tematem.

Termin i czas trwania webinarium
Webinarium jest zaplanowany na konkretny termin i odbywa się w ustalonych godzinach. Nasze webinaria trwają od 60 do 120 minut i koncentrują się na przekazaniu maksymalnej ilości sprecyzowanej wiedzy.